Logowanie

Języki

  • Polski
  • English

publikacje w roku  

Zakład Języków Programowania - 2003

  1. W. Charatonik, S. DalZilio, A.D. Gordon, S. Mukhopadhyay, J-M. Talbot, Model checking mobile ambients, Theoretical Computer Science, 308/1-3: 277-331, Elsevier, 2003.
  2. E. Kieroński, The Two-Variable Guarded Fragment with Transitive Guards is 2EXPTIME-Hard, Foundations of Software Science and Computational Structures, 6th International Conference, FOSSACS 2003 Held as Part of the Joint European Conference on Theory and Practice of Software, ETAPS 2003, Warsaw, Poland, April 7-11, Proceedings, LNCS 2620, pages 299-312, 2003.
  3. D. Kirsten, J. Marcinkowski, Two Techniques in the Area of the Star Problem, (rozszerzona wersja (8)), Theoretical Computer Science, Vol 309/1-3 2003, pp 381-412.
  4. J. Marcinkowski, L. Pacholski, Thue trees, Annals of Pure and Applied Logic, vol. 119, issue 1-3 (2003), pp 19-59.
Adres:
Instytut Informatyki
Uniwersytetu Wroclawskiego
ul. Joliot-Curie 15
50-383 Wroclaw
Sekretariat
tel.: 71 375 7800
tel.: 71 325 1271
fax: 71 375 7801
sekretariat@ii.uni.wroc.pl
Dziekanat
tel.: 71 375 7892
dziekan@ii.uni.wroc.pl
sprawy studenckie:
dziekanat@ii.uni.wroc.pl
Portiernia
tel.: 71 375 7958
Redaktor strony WWW
redaktor@ii.uni.wroc.pl
Projekt
MAKOS