Seminarium ZMN: Paweł Keller o Obliczaniu wartości głównych całek w sensie Cauchy'ego za pomocą zwykłych kwadratur adaptacyjnych

Na ostatnim w tym roku kalendarzowym seminarium Zakładu Metod Numerycznych (16 grudnia, godz. 14.15, s. 237) dr Paweł Keller (Politechnika Warszawska) opowie o "Obliczaniu wartości głównych całek w sensie Cauchy'ego za pomocą zwykłych kwadratur adaptacyjnych".

Streszczenie
~~~~~~~~~~~~

W referacie przedstawione będą oszacowania błędów zaokrągleń pojawiające się w problemie przybliżania wartości głównych całek w sensie Cauchy'ego. W wielu sytuacjach błędy te są duże i mają istotny wpływ na dokładność wyniku. Otrzymane oszacowania pozwalają skutecznie zastosować dowolną dobrej jakości kwadraturę adaptacyjną do obliczenia rozważanych całek z dokładnością taką, jak w wypadku metod dedykowanych.