Logowanie

Języki

  • Polski
  • English

Kronika 2006  

Styczeń

Z początkiem roku 2006 nasz wizerunek w internecie przybrał kolejną postać. Nad jego stroną techniczną i merytoryczną pracowali: Michał Moskal, Łukasz Piwowar i Przemka Kanarek. Szata graficzna została natomiast wybrana w drodze konkursu spośród projektów zaproponowanych przez naszych studentów - poniżej projekty: Arka Janickiego (2 - zwycięski, 1), Jacka Michalskiego (3, 4), Piotra Sadowskiego (5) i Michaliny Ziółkowskiej (6, 7).

1.thumnail   2.thumnail    3.thumnail    4.thumnail   5.thumnail    
6.thumnail   7.thumnail

Luty

W dniu 21 lutego odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Sebastiana Bali pt. Decision Problems on Regular Expressions. Promotorem był prof. Leszek Pacholski.

W dniach 14-16 lutego odbył się II etap Olimpiady Informatycznej, organizowanej przez Uniwersystet Wrocławski. Uczestniczyły w nim 52 osoby z 15 miejscowości.
Szczegółowe informacje, w tym wyniki drugiego etapu, znajdują się na stronie internetowej Olimpiady Informatycznej (patrz także zdjęcie uczestników II etapu we Wrocławiu).

Marzec

W niedzielę 26 marca odbyły się Drzwi Otwarte dla kandydatów na studia informatyczne. Tym razem spotkaliśmy się w Instytucie Matematycznym, by przy okazji z bliska obejrzeć nowy gmach Instytutu Informatyki, w którym przyjdzie studiować naszym nowym kandydatom. W programie spotkania, oprócz wycieczki do nowego gmachu instytutu, znalazły się niezwykłe historie opowiedziane przez naszych studentów i absolwentów:
Łukasza Piwowara o grafice komputerowej;
Michała Moskala o wolności w informatyce;
Kuby Łopuszańskiego o pracy dla Billa Gatesa
i Maćka Modelskiego o nawróceniu na drogę nauki.
Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu Dni Otwartych Okien, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz koszulki instytutowe.

Kwiecień

Student Tomasz Wawrzyniak został zakwalifikowany na staż do firmy Microsoft.
W lipcu wyjeżdza na trzy miesiące do Redmond.

Maj

W dniu 14 maja w finale konkursu Potyczki Algorytmiczne 2006 zwyciężył Tomasz Wawrzyniak.

Czerwiec

Marcin Bieńkowski zdobył nagrodę im. Witolda Lipskiego dla młodych informatyków.

W tegorocznej, dziewiątej edycji Dolnośląskich Zawodów w Programowaniu Zespołowym nasze drużyny zajęły miejsca: I, II, III, V, VI, IX, X, XI. W zawodach startowały 23 drużyny. Szczegółowe informacje o wynikach można znaleźć na stronie zawodów.

W tym roku stypendium Google Summer of Code dostał student Piotr Wolny.

W dniu 6 czerwca w naszym Instytucie gościł prof. Franz Baader, który kieruje grupą badawczą Automata Theory na Uniwersytecie w Dreźnie. Gość wygłosił wykład pt. A Description Logic Voyage: From Inexpressive to Expressive Languages and Back.

W dniu 3 czerwca odbyła się trzecia runda zawodów Google Code Jam Europe, która wyłoniła finalistów tych zawodów. Do pięćdziesięcioosobowej grupy finalistów zakwalifikowało się trzech naszych studentów: Paweł Gawrychowski, Michał Bartoszkiewicz i Paweł Olchawa. Finał odbędzie się 29 czerwca w Dublinie.

Wrzesień

W czwartek 21 września nastąpiło uroczyste otwarcie naszej nowej siedziby, na które przybyli liczni goście i gospodarze. Atmosferę i obecnych utrwalił na zdjęciach Mirek Korzeniowski.

Październik

W dniu 3 października odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej mgr. Przemysława Skibińskiego pt. Reversible data transforms that improve effectiveness of universal lossless data compression. Promotorem był dr hab. Marek Piotrów.

Studia pierwszego stopnia rozpoczęło w tym roku 135 studentów. Aż 107 z nich nie zdawało egzaminu wstępnego i zostało zakwalifikowanych na podstawie wyników egzaminu maturalnego. Zanotowaliśmy też rekordową liczbę laureatów i finalistów olimpiad przedmiotów ścisłych - w tym roku mamy ich aż 14. Mamy też 19 nowych studentów informatyki wieczorowej, a dalsze 9 osób podjęło magisterskie studia uzupełniające.

Listopad

W listopadzie zakończyła się ostatecznie wyprowadzka z baraczku na Karłowicach. Zaczęła się na początku lipca, jednak opóźnienia w dostawie mebli do nowego budynku zmusiły do zmian w organizacji przeprowadzki. Jako ostatnia wyprowadziła się z Przesmyckiego biblioteka, której nową siedzibą jest remontowana biblioteka Instytutu Matematycznego, w przyszłości biblioteka wydziałowa.

W dniu 19 listopada, na zawodach Central Europe Programming Contest zespół naszych studentów w składzie: Paweł Gawrychowski, Kuba Łopuszański i Tomek Wawrzyniak zajął czwarte miejsce, awansując do finałów zawodów ACM, które odbędą się w marcu w Tokio.

W dniach 3-4 listopada nasze drużyny odnotowały kolejny udany występ na Akademickich Mistrzostawach Polski w Programowaniu Zespołowym, zajmując trzecie (Paweł Gawrychowski, Kuba Łopuszański i Tomek Wawrzyniak) i piąte miejsce (Michał Bartoszkiewicz, Paweł Olchawa i Maciej Popowicz). Pozostałe cztery drużyny reprezentujące Uniwersytet Wrocławski zajęły miejsca: 10, 16, 26, 33 - startowało ponad 50 zespołów.

Adres:
Instytut Informatyki
Uniwersytetu Wroclawskiego
ul. Joliot-Curie 15
50-383 Wroclaw
Sekretariat
tel.: 71 375 7800
tel.: 71 325 1271
fax: 71 375 7801
sekretariat@ii.uni.wroc.pl
Dziekanat
tel.: 71 375 7892
dziekan@ii.uni.wroc.pl
sprawy studenckie:
dziekanat@ii.uni.wroc.pl
Portiernia
tel.: 71 375 7958
Redaktor strony WWW
redaktor@ii.uni.wroc.pl
Projekt
MAKOS