XVIII Olimpiada Informatyczna - II etap we Wrocławiu

W dniach 8-10 lutego 2011 roku nasz instytut gościł uczestników II etapu XVIII Olimpiady Informatycznej. W naszym regionie startowało prawie 60 uczniów reprezentujących szkoły z Wrocławia (ponad trzydziestu, w tym ponad dwudziestu uczniów z XIV LO), Jeleniej Góry (3 osoby), Kalisza, Kościana, Legnicy (5 osób), Poznania (8 osób) i Sieradza (2 osoby). Uczestnikom dzielnie sekundowali nasi studenci, często jeszcze niedawno olimpijczycy, pomagając w czasie organizacji zawodów i zawzięcie dyskutując o rozwiązaniach.

uczestnicy II etapu XVIII OI we Wrocławiu

A tegoroczne zadania były... ciut zaskakujące. Właściwie najtrudniej było w dniu wstępnym - włamanie do sejfu było zadaniem wysoce niebanalnym i nieskłaniającym do optymizmy przed kolejnymi dniami. Potem jednak było już łatwiej - można było pojeździć śmieciarką czy poprzycinać (powykręcać) drzewka. Zdecydowanie premiowana był znajomość grafów, sortowania i... wyobraźnia.
Na wyniki musimy poczekać do 18 lutego. Wtedy dowiemy się ostatecznie, kto z grupy piszącej II etap we Wrocławiu dostał się do finału.
Więcej zdjęć z zawodów zrobionych przez K.Lorysia można obejrzeć w Picasa Web Albums.