Wymiana studentów

Studia jednoczesne

Możliwości jednoczesnego studiowania informatyki i matematyki na naszym wydziale istnieją w ramach studiów jednoczesnych

Wymiana międzynarodowa studentów

Program wymiany studentów LLP-Erasmus (dawniej Socrates)

Inne programy i oferty dla studentów

Część z poniższych ofert dotyczy wymiany w ramach programu Socrates. Koordynatorem programu w Instytucie jest Andrzej Łukaszewski i do niego najlepiej kierować pytania o możliwości, podpisane umowy, dostępne miejsca itp. Za jego pośrednictwem należy także załatwiać wszelkie sprawy formalne związane z wymianą. Proszę do niego kierować również informacje o wyjazdach/wymianie nawet z innych programów niż Sokrates, by instytut dysponował bazą informacji na ten temat i ewentualnie mógł służyć pomocą.

• Google Europe Anita Borg Memorial Scholarship 2007

25 października 2006
    Dr. Anita Borg (1949 - 2003) devoted her adult life to revolutionising the way we think about technology and dismantling barriers that keep women and minorities from entering computing and technology fields. As part of Google's ongoing commitment to furthering Anita's vision, we are pleased to announce the Google Europe Anita Borg Memorial Scholarship 2007. Through the scholarship, we aim to encourage women to excel in computing and technology, and become active role models and leaders. A group of female BSc, MSc, and PhD student finalists will be chosen from the applicant pool. The scholarship recipients, selected from the finalists, will each receive a €5,000 (or equivalent) scholarship for the 2007/2008 academic year.
    For complete details, please visit http://www.google.com/anitaborg-europe/

• Grid Computing at Cranfield University (UK)

25 kwietnia 2006
    Cranfield has strong activities in Grid Computing and e-Science/e-Engineering which are led by Cambridge-Cranfield High Performance Computing Facilities (CCHPCF) and the Centre for Grid Computing flagship. For more information please see the following pdf file or visit our website: http://www.cranfield.ac.uk/soe/amac/computing/msc/.
    W dniu 10 maja 2007 ponownie odwiedził nas gość z Cranfield, by przedstawić możliwości studiowania w tej uczelni. Osoby, które ominęła prezentacja uczelni mogą się z nią zapoznać i skontaktować z dr. Peterem Sherarem (prezentacja w Power Point, kontakt).

• International Student Exchange Program

25 kwietnia 2006
    Nasz uniwersytet podpisał w grudniu 2005 umowę o przystąpieniu do programu wymiany studenckiej ISEP (International Student Exchange Program), która obejmuje 120 uczelni amerykańskich oraz 60 uczelni z Azji, Kanady, Europy i Ameryki Łacińskiej. Więcej informacji na stronach http://www.isep.org, w Dziale Współpracy z Zagranica Uniwersytetu oraz u koordynatora w Instytucie Informatyki Andrzeja Łukaszewskiego.
    W ramach wymiany trzeba ponieść pewne koszty związane z formalną aplikacją, wizą, a także miesięczną opłatę rzędu 800zł, w ramach której pokrywana jest opłata za studia i zakwaterowanie. Większość uczelni biorących udział w programie to stanowe uniwersytety o średnim poziomie, ale w ofercie jest także University of Utah (znany w świecie grafiki komputerowej).
    Wyjazdy od stycznia 2007 dotyczą tylko uczelni w USA, osoby zainteresowane powinny złożyć podanie wraz z odpowiednimi dokumentami do 19 maja 2006 na ręce koordynatora w instutucie.

• Computational Engineering w Dresden University of Technology

24 kwietnia 2006

Propozyja Computational Engineering z Dresden University of Technology jest skierowana do studentów ostatnich lat studiów inżynierskich pragnących uzyskać tytuł Master of Computer Science oraz wszystkich studentów zainteresowanych pobytem na Dresden University of Technology w ramach programu SOCRATES. Computational Engineering to dwuletnie dzienne studia magisterskie (PDF 1.8MB), które koncentrują się na inżynierii systemow rozproszonych. Poruszane tematy dotyczą specyfikacji, projektowania, analizy oraz wdrażania systemów rozproszonych. Szczególny nacisk kładziony jest na projektowanie i uruchamianie bezpiecznego oprogramowania dla rozproszonych systemow sieciowych. Całe nauczanie prowadzone jest w języku angielskim.
    Osoby zainteresowane przedstawionymi możliwościami mogą uzyskać informacje kontaktowe u Dyr.d/s Dydaktycznych.