Logowanie

Języki

  • Polski
  • English

Kronika 2007  

Październik

W dniu 27 października w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Drużyna naszych studentów w składzie: Michał Bartoszkiewicz, Władysław Kwaśnicki i Mateusz Rukowicz zajęła trzecie miejsce.

Wrzesień

W dniu 26 września odbyła się uroczystość nadania sali wykładowej nr 141 w nowej siedzibie Instytutu Informatyki imienia Doktora Jerzego Szczepkowicza. Dyrektor Instytutu, Prof. Krzysztof Loryś powitał przybyłych kilkadziesiąt osób – Jego Magnificencję Rektora, Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki, byłych i obecnych pracowników Instytutu, doktorantów, rodzinę Jerzego Szczepkowicza i zaproszonych gości. Prof. Stanisław Lewanowicz przypomniał karierę zawodowa i najważniejsze osiągnięcia Jerzego Szczepkowicza. Kulminacyjnym momentem uroczystości było odsłonięcie przez JM Rektora UWr. Leszka Pacholskiego tablicy pamiątkowej ku czci Jerzego Szczepkowicza, umieszczonej w sali noszącej Jego imię. Krótkie wspomnienia o J. Szczepkowiczu wygłosili: Prof. Stefan Paszkowski z PAN, Jego bezpośredni przełożony w latach 1962–1979, następnie Prof. Władysław Narkiewicz, Dziekan Tomasz Rolski oraz Prof. Józef Łukaszewicz. Uroczystość zakończyło koleżeńskie spotkanie przy lampce wina.

Sierpień

Student Przemysław Uznański zdobył złoty medal w finale odbywających się w Paryżu XXI Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.

Maj

W dniu 29 maja odbył się cykl imprez prezentujących firmę Google społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego. Na główną część prezentacji: Company Presentation, przybył tłum zainteresowanych, który ledwo pomieścił się w sali Wielkiej Wschodniej. Przedstawiciele tej tak bliskiej informatykom firmy tym razem poszukiwali we Wrocławiu i okolicach młodych, utalentowanych ludzi do współpracy w centrach On-line Sales and Operations. W związku z tym, oprócz naszych studentów, zawitało do nas wielu innych, o odmiennych zainteresowaniach i talentach. Wszyscy mieli okazję posłuchać o działalności formy Google i wyjść bogatszymi o firmowe gadżety.

W dniach 17 i 24 maja w naszym instytucie odbyła się Majówka z Informatyką - spotkania z ciekawymi zagadnieniami informatycznymi adresowane do wszystkich uczniów szkół średnich. Staraliśmy się w ich trakcie przedstawić informatykę w pełnej gamie barw, opowiadając nie tyle o programowaniu (no, może trochę), lecz o tym, co można zrobić dzięki komputerom i jakie paradoksy powstają na styku człowiek-komputer. Na każdym ze spotkań gościliśmy około 150 osób. Wysłuchali oni wykładów na następujące tematy:

  • Grafy w życiu i w komputerze, Rafał Nowak;
  • Algorytmy On-line, Marcin Bieńkowski;
  • Ten komputer oszukuje! Paweł Woźny;
  • Kabała: słowa i liczby, Łukasz Jeż.

W tygodniu pomiędzy spotkaniami odbyła się kolejna edycja Fajnego Konkursu Informatycznego. Majówka z Informatyką była sponsorowana przez Urząd Miejski Wrocławia.

Adres:
Instytut Informatyki
Uniwersytetu Wroclawskiego
ul. Joliot-Curie 15
50-383 Wroclaw
Sekretariat
tel.: 71 375 7800
tel.: 71 325 1271
fax: 71 375 7801
sekretariat@ii.uni.wroc.pl
Dziekanat
tel.: 71 375 7892
dziekan@ii.uni.wroc.pl
sprawy studenckie:
dziekanat@ii.uni.wroc.pl
Portiernia
tel.: 71 375 7958
Redaktor strony WWW
redaktor@ii.uni.wroc.pl
Projekt
MAKOS