Dostęp do informacji na stronie

1. Menu główne (Aktualności, Instytut itd.) jest widoczne na górze strony i na dole strony. Zawiera wejścia do podstron zawierających informacje według głównego podziału na sprawy instytutowe, naukowe, studenckie i inne.
  2. Menu podręczne (KSI, Moodle itd.) jest wyświetlone na górze. Zawiera bezpośrednie wejścia do często używanych usług.
  3. Bloki promocyjne są wyświetlane w prawej kolumnie. Zawierają zazwyczaj emblemat graficzny ważnego wydarzenia lub instytucji współpracującej w danym okresie z Instytutem.
  4. Ogłoszenia zamieszczane na stronie są oznaczone różnymi kategoriami, tj. aktualności, nauka, kronika itd. Ogłoszenia z konkretnej kategorii są zazwyczaj wyświetlane na określonej podstronie. Do podstrony tej można przejść klikając na wybraną kategorię widoczną przy dowolnym ogłoszeniu. Można także wybrać Kategorie ogłoszeń z bloku widocznego w lewej kolumnie. W bloku tym jest także link pozwalający bezpośrednio wejść na stronę, z której można dodać ogłoszenie (wymaga to uprawnień pracownika).
  5. Mapa strony jest dostępna poprzez odpowiedni link w Menu.
  6. Strony ukryte - wybrane podstrony są dostępne jedynie dla użytkowników zalogowanych. Zawierają one typowo wewnętrzne informacje, które nie muszą być widoczne dla osób spoza instytutu. Podstrony ukryte są niewidoczne w menu dla użytkownika niezalogowanego.
  7. Wyszukiwarka - pozwala odnaleźć wszystkie podstrony i ogłoszenia zawierające określone słowa.