Zapraszamy na wykład " Dlaczego w Sylwestra nigdzie nie mogę się dodzwonić?"

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wykład przedstawicieli firmy DATAX, który odbędzie się w najbliższy wtorek 14.04 o godzinie 18:00 w sali 119.

"Z czym kojarzy się telekomunikacja? Z modelami OSI, komutacją pakietów, ramkami i kanałami. Ale co to ma wspólnego z moim telefonem i tym, że w Sylwestra nigdzie nie mogę się dodzwonić?

Zapraszamy studentów Informatyki na wykład, podczas którego pokażemy, w jaki sposób wiedza zdobywana na studiach przydaje się w optymalizacji sieci komórkowej.

Program:
1. Dlaczego czasem trzeszczy w słuchawce - czyli o metodach planowania częstotliwości
2. Dlaczego czasem zrywa połączenia - czyli o metodach planowania sąsiedztw
3. Big Data - czyli o tym, ile informacji da się wycisnąć z 200GB/h

Wykład organizowany jest przez firmę DATAX, która zajmuje się produkcją oprogramowania wspomagającego zarządzanie i optymalizację pracy sieci telefonii komórkowej."

Link do wydarzenia