Logowanie

Języki

  • Polski
  • English

Kronika - wydarzenia z historii instytutu  

Wydarzenia z bieżącego roku

 

Andrzej Adrabiński nie żyje

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 10 września zmarł dr Andrzej Adrabiński.
Był pracownikiem instytutu w latach 1973-1995, w okresie od 1989 do 1991 był Zastępcą Dyrektora Instytutu ds. Dydaktycznych.

W sobotę, drugiego kwietnia o godz 11:00 w sali wykładowej 119 odbędzie się Dzień Otwarty Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W programie spotkania: rozmowy z pracownikami i studentami instytutu, wykłady popularnonaukowe i drobny poczęstunek.

XVIII Olimpiada Informatyczna - II etap we Wrocławiu

W dniach 8-10 lutego 2011 roku nasz instytut gościł uczestników II etapu XVIII Olimpiady Informatycznej. W naszym regionie startowało prawie 60 uczniów reprezentujących szkoły z Wrocławia (ponad trzydziestu, w tym ponad dwudziestu uczniów z XIV LO), Jeleniej Góry (3 osoby), Kalisza, Kościana, Legnicy (5 osób), Poznania (8 osób) i Sieradza (2 osoby). Uczestnikom dzielnie sekundowali nasi studenci, często jeszcze niedawno olimpijczycy, pomagając w czasie organizacji zawodów i zawzięcie dyskutując o rozwiązaniach.

uczestnicy II etapu XVIII OI we Wrocławiu

Wyróżnienie dla mgr. Filipa Sieczkowskiego

Rozstrzygnięto XXVII Ogólnopolski Konkurs na najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki, zorganizowany w 2010 roku przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał mgr Filip Sieczkowski za pracę Automated Derivation of Abstract Machines from Reduction Semantics: A Formalisation of the Refocusing Transformation in the Coq Proof System, wykonaną w Instytucie Informatyki. Promotorem pracy był dr Dariusz Biernacki.
W załączeniu wyniki wyniki konkursu.

Nagrody Premiera dla polskich uczonych

W listopadzie Prezes Rady Ministrów wyróżnił doroczną nagrodą polskich uczonych (lista wyróżnionych). Laureaci otrzymali ją w trzech kategoriach: za wybitny dorobek naukowy, wybitne osiągnięcia naukowe, za rozprawy habilitacyjne, rozprawy doktorskie i za wybitne krajowe osiągnięcia naukowo-techniczne. Nagrody wręczone w 2010 r. honorują osiągnięcia naukowe roku 2009. Z naszej uczelni zostali nagrodzeni: prof. Jerzy Lukierski, prof. Lechosław Latos-Grażyński i dr Michał Moskal.

Maciej M. Sysło laureatem nagrody im. Marka Cara

Profesor Maciej M. Sysło został laureatem nagrody im. Marka Cara przyznawanej za wybitne osiągnięcia w tworzeniu warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Więcej o nagrodzie można przeczytać na stronie Forum Teleinformatyki.

Kanał XML
 
Adres:
Instytut Informatyki
Uniwersytetu Wroclawskiego
ul. Joliot-Curie 15
50-383 Wroclaw
Sekretariat
tel.: 71 375 7800
tel.: 71 325 1271
fax: 71 375 7801
sekretariat@ii.uni.wroc.pl
Dziekanat
tel.: 71 375 7892
dziekan@ii.uni.wroc.pl
sprawy studenckie:
dziekanat@ii.uni.wroc.pl
Portiernia
tel.: 71 375 7958
Redaktor strony WWW
redaktor@ii.uni.wroc.pl
Projekt
MAKOS